Fifafriends @ de Fifa Masters Cup – Summer Edition 2016

KV Mechelen vormt het strijdtoneel voor de Fifa Masters Cup – Summer Edition.

Zaterdag 23 juli was het eindelijk zover. Kurt, Jarno en Jelle gaan onze Fifafriends gaan vertegenwoordigen in het eerste IRL event waar we als groep aan deelnemen. In deze editie van de Fifa Masters Cup zullen onze 3 leden het opnemen in de 1 vs 1 competitie, maar ook zullen Jarno en Jelle hun kans wagen in de 2 vs 2.

Bij aankomst was het meteen inschrijven, om op tijd van start te kunnen gaan…

13838200_10153615506336050_1435949259_oDe Briefing…

Er word 2 x 4 minuten gespeeld, de moeilijkheidsgraad gaat op Legendarisch. Tijdens de wedstrijden mag er enkel gewisseld worden indien de speler niet meer verder kan en dus het spel automatisch stilgelegd word, ofwel tijdens de rust. Tijdens de wedstrijd mag er niet gepauzeerd worden. Dit om op schema te blijven in verband met de tijdsduur.

De 1 vs 1 competitie

13843434_10153615506386050_494304357_oOp basis van onze aanmeldnummers krijgen we onze groepen toegewezen. Er doen in totaal 40 teams mee aan deze competitie. Kurt krijgt dankzij zijn startnummer 1 de eerste plaats in groep 1. Jarno krijgt groep 7 toegewezen en Jelle zit in groep 8. Dit is al een goede start, aangezien onze jongens niet bij elkaar zitten in de groep en dus nu nog niet onderling moeten strijden voor een plekje in de knock- out fase van dit tornooi… Kurt begint wervelend aan het tornooi en boezemt met Real Madrid meteen zijn tegenstanders angst in met een schitterende 6 – 0 overwinning. Jammer genoeg blijft het bij deze enige overwinning… Al heeft het nooit veel gescheeld. Een 0 – 1, 2 – 0 en een 0 – 1 nederlaag maken zijn groepsfase compleet.Ook Jarno had het moeilijk in zijn groep. Voor Jarno begon het tornooi reeds in mineur. Zijn eerste plan om met Manchester City te spelen viel in het water. Doordat de updates niet zijn uitgevoerd op de gameconsoles van de organisatie stond Kevin De Bruyne niet in het elftal van City… Door het ontbreken van deze sleutelspeler moest Jarno dus op het laatste nippertje nog een andere optie zoeken voor zijn tornooi te starten… Uiteindelijke koos hij voor Barcelona om het tornooi te starten. Als overmaat van ramp bleken 3 van zijn tegenstanders onder contract te spelen. Dit wil zeggen dat deze gasten 2 tot 3 dagen per week betaald worden om Fifa te spelen… Geen makkelijke opgave dus… Zeker als je weet dat onze Fifafriend geen wedstrijdjes gespeeld had met Barcelona… Zijn eerste wedstrijd was er eentje om snel te vergeten… Tegen alle verwachtingen in mist hij een penalty…  Zou Jarno, die normaal zijn kalmte kan bewaren, dan toch even uit het lood geslagen zijn door zijn professionele tegenstanders? Ondanks de gemiste penalty knokt hij zich terug in de wedstrijd maar ziet na 90 minuten de drie punten naar zijn tegenstander gaan… 1 – 0 is de einduitslag.13662535_10153615506301050_955207707_oHop naar de 2e wedstrijd. Deze keer krijgt hij niemand minder dan Gilles ‘vusinBE’ De Decker van Venko Gaming. Opnieuw een zeer spannende wedstrijd die met het kleinste verschil word gewonnen door de ervaren progamer… Jammer want Gilles zegt zelf enorm veel geluk te hebben, want deze wedstrijd kon evengoed andersom geëindigd zijn… Volgende tegenstander… Opnieuw een sterke professionele tegenstander… Deze kerel brengt wel geen verfrissend voetbal, maar is dodelijk acuraat van ver buiten de 16. Jarno zit zijn keeper 2x op hetzelfde afstandschot in de fout gaan, waardoor hij tegen een 2 – 0 achterstand aankijkt. Maar Jarno zou Jarno niet zijn, als hij zich zou neerleggen tegen deze zware dobber… Hij begint sterk aan de 2e helft en al snel staat de 2 – 2 op het bord… In de 80e minuut slaat het noodlot opnieuw toe… Zijn tegenstander krijgt een klein gaatje en lanceert opnieuw een kruisraket richting het doel van Jarno… 3 – 2 tegen de gang van het spel in…  Jammer dat de wedstrijd geen 5 minuten langer duurde, anders haalde hij hier zeker meer uit. De 2e helft was vooral voor Jarno, maar helaas bleef de aansluitingstreffer uit… Laatste wedstrijd… Alles of niets dacht Jarno, die hiervoor noodgedwongen met FC Barcelona speelde. Jarno heeft wegens tijdgebrek , vooral getrained met Zwitserland ter voorbereiding van onze aankomende Fifa Night, en besluit dus nu op toch maar voor Zwitserland te gaan in zijn laatste wedstrijd.  Tot grote verbazing van zijn Tegenstander die voor FC Barcelona kiest… Tegen alle verwachtingen in komt Jarno zelfs 1 – 0 voor, tot grote verbazing van zijn professionele tegenstanders… Helaas is het klasseverschil met FC Barcelona te groot om deze voorsprong vast te houden… Naarmate de wedstrijd vorderde zag je duidelijk de vermoeidheid toeslagen in het Zwitserse kamp… Jarno gaat hier helaas met 1 – 5 onder… Ook Jelle kreeg het zwaar te verduren… Hij zat met de winnaar van een vorige editie en een pro player. Nadat zijn eerste wedstrijd uitdraaide op een gelijke stand was hij enorm gemotiveerd om volop voor de 3 punten te gaan in zijn volgende wedstrijd… Hij moest het opnemen tegen Jonas ‘MonkiiiB’ Boudeweel, proplayer van Venko Gaming… Meteen werd het verschil duidelijk. Toch bleef onze Fifafriend ondanks de aanvallende druk, vlot verdedigen en zorgde hij voor scherpe counters… Helaas was het door een domme fout dat hij toch met 0 – 1 het onderspit moest delven… Een slechte voorzet van Alba mist zijn doel volledig en in plaats van Messi in de ruimte te sturen verdwaald de bal richting eigen doel, waar Bale de bal zonder veel problemen naast Ter Stegen in het doel kopt… Een zure nederlaag die nog lang op zijn maag zal blijven liggen… Hier had duidelijk meer in gezeten… Zijn 3e wedstrijd lijkt op een gelijk spel te eindigen, maar zijn tegenstander beslist daar jammergenoeg anders over… In de laatste seconden van de wedstrijd kan hij van uit de 2e lijn uithalen… De bal vliegt via de paal tegen Ter Stegen zijn rug… Doelpunt en opnieuw geen punten… Voor zijn laatste wedstrijd zet hij alles op alles en gaat voor zijn aanvallende 3 – 5 – 2 opstelling… Een zet die helemaal verkeerd uitdraaid… Zijn tegenstander is niemand minder dan de winnaar van een vorige Fifa Masters Cup… Met een zware 5 – 1 nederlaag gaat ook Jelle uit het tornooi…

Even herbronnen en dan op naar de 2 vs 2.

38913840585_10153615506346050_1651238869_oNa hun uitschakeling nemen onze jongens een verdiende middagpauze. Op KV Mechelen is het momenteel Fanweekend. De introductie van hun nieuw stadion en hun selectie staat vandaag centraal. We eten een frietje uit de hand en krijgen de selectie voor seizoein 2016 -2017 voorgeschoteld. Onder leiding van KV’s wandelend reclamebord Mark Uytterhoeven worden de activiteiten aan elkaar gepraat. Zo gaat hij ook op zoek naar een tegenstander voor Anthony Swolfs. De jonge aanvaller van KVM blijkt de Fifa – kampioen te zijn van de selectie… Ook waagt Mark zichzelf aan een wedstrijdje Fifa 16. Voordat we onze aanwezigheid moeten bevestigen voor de 2 vs 2 , gaan Jarno en ik wat opwarmen tegen onze bevriende tegenstanders van Venko Gaming. Onze eerste keus was Manchester City, maar doordat het selectiebestand niet is geupdate moeten we naar een alternatief zoeken… Eerst nemen we FC Barcelona, tegen het Real van Venko Gaming… Een droge 1 – 5 … Ai Ai Ai… Dit ziet er niet goed uit… Voor onze 2e oefenpot opteren we dan maar voor Borussia Dormund, aangezien dit volgens ons het dichts bij Manchester City aanleunt… Dit blijkt een goede zet te zijn, ondanks dat we de wedstrijd verliezen , kregen we deze keer wel veel meer kansen tegen het Arsenal van Venko Gaming. Borussia Dormund it is!

30 Teams voor de 2 vs 2.

Voor de start van dit tornooi zijn er 30 teams ingeschreven. Deze keer hebben we iets meer geluk met de loting… Geen Pro gamer teams in onze groep… Wel gasten die reeds talloze seizoenen met elkaar spelen… Jarno en ik hebben eumzzz… Gisteren( tijdens het schrijven van dit artikel, reeds vrijdag) een 4 tal oefenwedstrijdjes samen gespeeld… Weliswaar allemaal online gewonnen maar toch… Onze eerste wedstrijd begint goed, we kunnen meteen onze tegenstanders wegdrukken, ondanks dat zij met Real Madrid spelen… Uiteindelijk is het wachten tot de 2e helft voordat het beslissende doelpunt valt… Na een prachtige actie van Jarno, lanceert hij Jelle de diepte in die zijn zenuwen onder controle kan houden en toch de verlossende goal naast de keeper in het net plaatst. Onze 2e tegenstanders kiezen voor Bayern Munchen… Meteen na de aftrap komt een verdwaalde doorsteekbal in de Beierse 16 terecht… Niemand die reageert… Zowel de Beierse verdediging als Neuer himself staan er naar te kijken… Onze jongens waren wel alert en Reus zet meteen na de aftrap Dortmund op voorsprong. Onze tegenstanders waren van slag dat dit doelpunt uberhaubt is kunnen vallen… Onze Fifafriends kunnen hun stempel op de wedstrijd drukken en komen niet in de problemen… Halverwege de 2e helft zetten onze jongens Aubameyang voor Neuer die natuurlijk vlotjes het netje weet te vinden… Een verdiende 2 – 0 overwinning van onze sterk spelende Fifafriends… Voordat onze 3e wedstrijd van start gaat, waarschuwt Jarno mij voor onze volgende tegenstander… Hij kent een van de 2 en weet dat hij meervoudig div 1 kampioen is… Dit word opletten geblazen… We spelen een degelijke wedstrijd, maar toch slagen onze tegenstanders erin om Burki te kloppen… In de tweede helft kunnen we dan toch de aansluitingstreffer maken… 1 – 1 en de wedstrijd ligt terug open… We lijken af te stevenen op verlengingen maar dan toont onze tegenstander waarom hij Online divisie 1 kan winnen… Na een schitterende dribbel plaatst hij via de paal de bal voorbij onze doelman… Wat resulteert in een 2 – 1 nederlaag… Voor onze laatste wedstrijd moeten we alle zeilen bijzetten… Een van onze tegenstanders is een bekend gezicht in het het Fifa Masters Cup circuit… Hij doet reeds sinds 2014 mee en heeft al enkele mooie resultaten op zijn palmares staan… Als we deze wedstrijd winnen zitten we zeker in de volgende ronde!!! Bij gelijk spel of verlies, moeten we hopen op een plekje als beste 3e… Reeds in het begin van de wedstrijd slaat het noodlot toe… Een ZEER bedenkbare penaltyfout… We komen op achterstand maar laten ons hoofd niet hangen… Net voor de rust hangt de gelijkmaker in de lucht, maar we krijgen de bal niet voorbij de keeper… We beginnen sterk aan de 2e helft maar opnieuw komen we niet voorbij de keeper… De 0 – 1 uitslag laat ons bang afwachten… Na het nakijken van de groepsfasen krijgen we het verdikt te horen…

Wij gaan door naar de laatste 16, als beste 3e ! ! !

De vreugde is groot bij onze Fifafriends, als ze te horen krijgen dat we doorgaan als beste 3e! Opnieuw treffen we geen ProTeam! Yes, we zien duidelijk onze kans richting de kwartfinales… De wedstrijd begint afwachtend… Beide teams spelen terughoudend , maar weer worden we genekt door een betwistbare penaltyfout… Onze 0 – 1 achterstand betekend dat we alles op alles moeten zetten om dit terug recht te trekken… We komen enkele keren dicht bij de gelijkmaker, maar we krijgen de bal er niet in… Tot overmaat van ramp kan onze tegenstander in de laatste minuten counteren, waardoor zij hun plek in de kwartfinales veiligstellen… Dit is de exit van onze Fifafriends…

Conclusie

Al bij al hebben onze jongens een geslaagd tornooi gespeeld. Onze Fifafriends lagen er na de poulefase van het 1 vs 1 tornooi wel uit, maar ze zijn nooit echt weggespeeld, zelfs niet door de verschillende pro- players… Ook in de 2 vs 2 moeten we zeker verder kunnen komen als we iets meer tijd hadden kunnen vrijmaken ter voorbereiding…We hopen dat we meer leden kunnen meenemen naar een volgende editie, want met het talent dat er in onze groep zit, kunnen we zowel in het 1 vs 1 als 2 vs 2 zeker doorstoten naar de latere knock- out fasen van deze tornooien!!!

Ook even vermelden dat we veel positieve reactie op onze eigen Fifafriends T-shirts hebben gekregen!!!

 

 

Please follow and like us: